מדיניות המשלוחים

שלום! ברוך הבא למדיניות המשלוחים שלנו.
 אם יש לך שאלות נוספות אל תהסס/י לשלוח לנו מייל / ווטסאפ - support@derminds.com / 055-5516382

מדיניות המשלוחים כפופה לתקנון ותנאי השימוש באתרינו - לחצו כאן למעבר לתקנון

 

שיטת משלוח זמן אספקה עלות המשלוח
נקודות איסוף עצמי 7-18 ימי עסקים בממוצע חינם
שליח עד הבית 7-15 ימי עסקים בממוצע 29.90 ₪ (חינם בהזמנת 2 מכשירים)

* החל מרגע אישור ההזמנה בחברת האשראי, בימי עסקים בלבד (ימים א'-ה'), ערבי חג, ימי ו', שבת וחגים אינם נחשבים ימי עסקים
זמני המשלוח הרשומים בטבלה אינם זמני המשלוח אליהם אנו מתחייבים, פירוט זמני המשלוח המלאים רשומים בדף זה.

עדכון חרבות ברזל:
לקוחות יקרים! בעקבות המלחמה צומצמו הטיסות היוצאות לישראל באופן משמעותי, אנו עושים מאמצים רבים על מנת לשבץ את החבילות שלכם לטיסה הקרובה ביותר. כרגע חלים עיכובים בשל המחסור בטיסות, חשוב לציין שמתחילת המלחמה ועד היום אנחנו עדיין עומדים בזמן הממוצע למשלוח, בין 7 ל-18 ימי עסקים בממוצע מרגע ההזמנה ועד למועד הגעת החבילה ללקוח.
הזמנות שיבוצעו בין התאריכים: 01/02/2024 ועד 14/04/2024 יארזו וישלחו למחרת יום ההזמנה אך בשל חג השנה הסינית החדשה יגיעו לחברת המשלוחים רק ב-17.02.2024 ולאחר מכן יגיעו אליכם תוך 7-15 ימי עסקים בממוצע.

כמה זמן לוקח המשלוח ולאן הוא מגיע?

נקודת חלוקה / איסוף

מגיע למרכזי חלוקה (סופרים, רשתות פארם, קיוסקים, חנויות פלאפונים וכו' - לא כולל בדרך כלל מושבים וקיבוצים). זמני המשלוח הם בין 7-31 ימי עסקים. לפני שהמשלוח מגיע תקבלו SMS לבחירת נקודת החלוקה, במידה שלא תקבלו הודעה כזו - החבילה תגיע לנקודה הקרובה לכתובת אותה הזנתם בהזמנה.

** עדכונים לאיסוף המשלוח יתקבלו בהודעות רגילות בלבד לנייד אותו השארתם בהזמנה ולא למייל **

שליח עד הבית

נמסר למרכז שליחים --> זמני המשלוח הם בין 7-31 ימי עסקים. שליח יגיע עד לכתובת אותה הזנתם בהזמנה וימסור לכן את החבילה. בבוקר יום ההפצה תקבלו SMS על כך שהשליח עתיד להגיע בהמשך היום יחד עם שם השליח ומספר הפלאפון שלו.

המספר שיגיע בדרך כלל בהודעה לא זמין לשיחות נכנסות, ברגע שהשליח יגיע הוא יחייג אליכם באמצעות המספר שרשום בהודעה.

שאלות & תשובות

ניתן למצוא תשובות להמון שאלות בדף שאלות & תשובות - לחצו כאן למעבר

מה זה זמן עיבוד?
מה ההגדרה לימי עסקים?
איך אפשר לעקוב אחרי ההזמנה?
האם אני אשלם מכס?
שמתי פרטים שגויים, מה עליי לעשות?
שינויים בהזמנה / ביטול הזמנה

הערות וסעיפים נוספים

Derminds.com רשאית לשנות את זמני המשלוח מעת לעת על פי שיקול דעתה הבלעדי ובלא מתן הודעה מוקדמת מבלי שלמשתמש יהיו טענות נגדה בשל כך.

• הודעה על החזרת פריט ושליחתו - עד 14 יום ממועד קבלת הפריט (בהנחה שלא שומש)

• חברת המשלוחים תבצע עד שני ניסיונות מסירה מול הלקוח של Derminds.

כל ניסיון נוסף כפוף לאישור Derminds ויבוצע על חשבונה של המזמינה בהתאם למחירון חברת המשלוחים.

במידה ואספקת המוצר תתעכב ע"י "דואר ישראל" / חברת המשלוחים איתה עובדת Derminds / מכס נתב״ג / מסיבות שאינן קשורות בחברה, כי אז החברה תסיר כל אחריות לזמן אספקת המוצר ומסירתו ללקוח, וללקוח לא תהיה כל טענה ו/או דרישה ו/או תביעה בשל האיחור באספקת המוצר. אנו מתחייבים לזמני הגעת המוצר בין 12-45 ימי עסקים מעת קבלת ההזמנה.

מבלי לגרוע מהאמור להלן, יובהר כי שירות המשלוחים ניתן על ידי צד שלישי אשר אינו בשליטת Derminds ולא באחריותה. על כן Derminds לא תהא אחראית בגין כל נזק אשר ייגרם על ידי כל גורם אשר יספק את שירות השליחים כמפורט לעיל, לרבות נזק הנובע מרשלנות.

כיוון שמדובר בשירות שאיננו בשליטת Derminds ולא באחריותה, ייתכנו עיכובים במועד האספקה עקב סיבות שאינן תלויות Derminds ואינן בשליטתה לרבות, אך לא רק, כוח עליון, מצב בטחוני רגיש באזור המשלוח, מזג אוויר קיצוני, מפגעי טבע ( רעידת אדמה, שיטפון וכו' ), מפגעים אחרים ( כגון : שריפה, חסימות כבישים וכו' ), מפגעי מחלות והתפרציות וירוסים שונים ועיכובים הנובעים משביתות / אובדן חבילה - ולמזמין לא יהיו טענות נגד Derminds בשל עיכוב כאמור.

יובהר כי לא יהיה בעיכוב כאמור כדי לפטור את המזמין מחובתו לשלם בעבור הזמנתו . במקרים אלו ולאחר הערכת מצב מחודשת תספק Derminds תאריך מסירה חדש להספקת המשלוח למזמין.

במקרה בו הלקוח אישר השארת החבילה ליד הדלת - אנו רואים באישור המסירה אחריות לאובדן / גניבה / היעלמות מסתורית של החבילה. אנחנו ממליצים שלא לאשר להשאיר את החבילה ליד הדלת ולקבל את החבילה במסירה אישית במידה שבחרתם במשלוח של שליחות עד הבית. נבהיר שוב - במידה שאישרתם שהחבילה תושאר ליד הדלת ועם חזרתכם הביתה החבילה לא נמצאה שם - אנחנו לא נושאים באחריות במקרה זה.